Nemsiz, karanlık ve serin bir yerde, metal, seramik ve ya cam ambalajda saklamanız zeytinyağınızın besin kaybını ve aromasının azalmasını engeller.

Zeytinyağı Nasıl Saklanır?

1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı suyu karıştırın, pamuklı bir bez yardımıyla dairesel hareketler yaparak mobilyanızı cilalayabilirsiniz.

Zeytinyağı ile Ahşap Cilalama Nasıl Yapılır?

Evde uygulayabileceğiniz en basit yöntemlerden biri yumurta pişirmektir. Zeytinyağını tavaya koyun ve biraz ısıtın, üzerine yumurta kırdığınızda kokusu ağırlaşıyor ve kötüleşiyorsa, muhtemelen bayat ve ya kalitesiz bir zeytinyağıdır.

Zeytinyağının kalitesi nasıl anlaşılır?

Taze otlarınızın hem bozulmaması hem de aromatik bir zeytinyağı elde etmek için zeytinyağı küpleri hazırlayabilirsiniz. Buz küplerinin içine, yıkanmış ve kurutulmuş taze otlarınızı koyup üzerine zeytinyağı ilave edin ve buzluğunuzda dondurun. İhtiyacınız olduğunda, buzluktan çıkarıp afiyetle tüketin.

Aromalı Zeytinyağı Küpleri Nasıl Yapılır?

Yemeğinizi pişirip soğumaya bıraktıktan sonra naturel sızma zeytinyağını yemeğinizin üzerine gezdirin, çok daha lezzetli ve aromatik olacaktır.

Sıcak Yemeklerde Zeytinyağı Kullanımı

Yarım çay bardağı beyaz sirke, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, bir kaç damla lavanta yağı ve yarım çay bardağı suyu karıştırın,  püskürtmeli bir şişeye koyun ve tozu alınacak yüzeye sıkın, ardından pamuklu bir bez yardımıyla tozlarınızı alın.

Sirke mobilyalarınızı temizlerken zeytinyağı ise onları parlatacaktır. Lavanta yağı evinize hoş bir koku verecektir.

Zeytinyağı ve Sirke ile Toz Alma 

İLETİŞİM

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon

Olivola Gıda Seray Ençetin

Dikilitaş Mah. Barış Sok.​ Barış Apt No:2/B Beşiktaş İstanbul